SERTİFİKASYON SÜRECİ

<

SERTİFİKASYON SÜRECİ


İVO-ODS Otizm Spektrum Bozukluğu Kapsamlı Değerlendirme Setinde yer alan değerlendirme araçlarını kullanabilmek amacıyla seti geliştirmiş olan bilimsel ekip tarafından sertifikasyon eğitimleri sağlanmaktadır. Bu eğitimlerin amacı hem Otizm Spektrum Bozukluğunda kapsamlı değerlendirmeye ilişkin bilgi düzeyini arttırmak hem de sette yer alan araçların uygulanması, puanlanması ve dört farklı araçtan elde edilen puanlarla ortaya çıkan eğitsel ve davranışsal değerlendirme profilinin etkili bir biçimde yorumlanmasını sağlayacak becerileri kazandırmaktır.

Dönem dönem açılan eğitimlerin ilanları https://www.pilumunus.com/egitim-takvimi web sayfasında ve sosyal medya kanallarından ilan edilmektedir. Önceki dönemlerde gerçekleştirilmiş olan eğitimlerin görsellerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Eğitimler ortalama 6 ila 7 saat sürmektedir. Sertifikasyon eğitimleri belirlenen eğitim gününde bir günde tamamlanmaktadır. Eğitimlerin sonunda katılımcılara web sayfamızda görsellerine erişebileceğiniz İVO-ODS Otizm Spektrum Bozukluğu Kapsamlı Değerlendirme Seti ve Uygulamacı Sertifikası verilmektedir.

İVO-ODS Otizm Spektrum Bozukluğu Kapsamlı Değerlendirme Seti yalnızca sertifikasyon eğitimi almış olan kişilere verilmekte olup internet ortamı, kitapçılar ve benzeri erişim alanlarında satışı yapılmamaktadır. Bu uygulamanın amacı bilimsel temellere dayalı bir değerlendirme uygulaması yapılması yoluyla OSB’den etkilenmiş çocuklar ve ailelerine işlevsel ve doğru bir değerlendirme hizmetinin sunulmasını sağlamaktır. Ayrıca testlerde yer alan performans alımı uygulamaları konu hakkında eğitim almayı gerektiren nitelikte olup deneyimlerin ve doğru bilginin kullanıcılarla paylaşılması önem taşımaktadır.

İlan edilen eğitim tarihlerinin dışında oluşturacağınız gruplarınıza yönelik eğitim taleplerinizi sitemizde yer alan iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Eğitmen kadrosunun uygun olduğu zamanlar için eğitim taleplerinize yönelik planlamalar yapılabilmektedir. 

En yakın eğitimi öğrenmek ve kayıt olmak için:  https://www.pilumunus.com/egitim-takvimi